ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

Δεύτερη στη σειρά εκτός έδρας ήττα για την ομάδα του ΕΡΜΟΓΕΝΗ

Την δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττα γνώρισε η ομάδα του Ερμογένη από τη ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής με 3-1 σετ. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την ομάδα μας αφού μετά το 9-9 που πηγαίναν μαζί οι δυο ομάδες, πήρε κεφάλι στο σκορ 3 έως 5 πόντων το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος κερδίζοντας το σετ με 25-27. Το 2ο σετ ήταν ένας μονόλογος για τους γηπεδούχους που πήραν από νωρίς το προβάδισμα, με αποτέλεσμα ο κόουτς του ΕΡΜΟΓΕΝΗ Δημήτρης Παρασκευόπουλος να αλλάξει σχεδόν όλη την ομάδα, θέλοντας να την έχει ξεκούραστη στο 3ο σετ. Έτσι ήρθε το 25-13 πολύ εύκολα για την Κομοτηνή. Στο 3ο σετ που αποδείχθιεκε το σημαντικότερο του παχνιδιού η ομάδα μας το διεκδίκησε μέχρι τέλους, αλλά το έχασε στις λεπτομέρειες με 27-25. Με την απογοήτευση να κυριαρχεί στους παίχτες χάθηκε και το 4ο σετ σχετικά εύκολα με 25-18, κι έτσι η ομάδα γνώρισε τη δεύτερη ήττα της στις 4 πρώτες αγωνιστικές. Το ενδιαφέρον και η προσοχή τώρα στρέφεται στην αναμέτρηση του επόμενου Σαββάτου με το Πανόραμα, και την επιστροφή της ομάδας στο γήπεδό της μετά από τις 2 αποτυχημένες εξόδους.

Για την ιστορία να πούμε πως τα σετ είχαν ως εξής: 25-27, 25-13, 27-25, 25-18.